Звіт зі збору врожаю соняшнику, ріпака і сої в Україні

На момент 21 вересня в Україні було зібрано 37,4 мільйона тонн нового врожаю, включно з такими ключовими культурами:

1. Ріпак зібрано з площі в 1,396 мільйона гектарів з врожайністю 2,87 тонн/гектар, що склало виробництво в обсязі 4,003 мільйона тонн.
2. Соняшник зібрано з площі в 1,089 мільйона гектарів з урожайністю 2,18 тонн/гектар, і його виробництво становило 2,375 мільйона тонн.
3. Соя зібрана з площі в 504 тисячі гектарів з урожайністю 2,52 тонн/гектар, і її виробництво склало 1,271 мільйона тонн.

Важливо зазначити, що соняшник збирають фермери з усіх регіонів України, за винятком окупованої Луганської області.

На поточні ціни впливають кілька чинників, включно з недофінансуванням, стратегіями фермерів щодо обсягів, давальницькими проєктами та продажами на умовах ДАП (Доставка всередину) і продажами за призначенням.

Дестинації, які імпортують сільськогосподарські продукти з України, починають турбуватися про покриття своїх потреб і намагаються зафіксувати обсяги з різним походженням.

Слід зазначити, що напад на прикордонний перехід “Орлівка” 25 вересня призвів до уповільнення контейнерних перевезень між Україною та Румунією. Проблеми також виникають із 20-футовими контейнерами через експорт олії та зерна. Порти Європейського Союзу перебувають під значним завантаженням, і жовтневий вантаж становить особливий інтерес.

Ситуація в Китаї та Європейському союзі викликає побоювання. Питання експорту сільськогосподарської продукції між Україною та ЄС залишаються актуальними. Також очікується збільшення пропозиції на ринку змішаних кормів через високі маржі на переробку. Попит на соняшникову олію залишається високим, і покупці закуповують продукцію до грудня. Премія за рафіновану олію також залишається високою, оскільки попит перевищує пропозицію.

Більш доступна соняшникова олія впливає на соєвий і пальмовий комплекси. Однак ситуація може змінитися наступного місяця через обмеження експорту дизельного пального Росією.